Teenused

Prindi

Ürituste korraldamine on muuseumitegevuse rikastamiseks, kokkuvõtete tegemiseks ja muuseumi sõpradele kokkusaamise põhjuseks.

Soov näida korraliku muuseumina ajendas välja andma toimetisi ja korraldama konverentse: nimetame küll neid külakonverentsideks, kuna ka koerad osalevad - nii ütles Anto Juske.

Aastate jooksul on olnud hulgaliselt konverentse. Need on olnud üpriski populaarsed, osalejaid on käinud Tallinnastki ja kaugemalt. On olnud ka välisesinejaid. Teemad kajastuvad ka toimetistes. Ilmunud on seitse numbrit. Teine tore asi on muusikaüritused. Siin on mitmed lauljad ja pianistid käinud esinemas: Urmas ja Siiri Sisask, Sven Kullerkupp ja Erki Otsmann jt. Kahel suvel lavastas Roman Baskin siin Bernhard Shaw etenduse "Südamete murdumiste maja". Nüüd on lisandunud Viru Folk.

Peale selle veel lasteüritused kevadel, sügisel, jõulude ajal ja vastlapäeval, aga ka teistel tähtpäevadel, kus lapsed osalevad 3-4 tunnistes programmides.

Näitusi oleme korraldanud igal aastal - vähemalt paar foto- või maalinäitust.

Väga populaarsed olid omal ajal piiritusevedajate näitus ja Käsmu suvitajate näitus. Väga huvitav oli suvitajate maalinäitus. Ilmnes, et Käsmus on suvitanud rohkem kui 30 kunstnikku ja igaüks neist ka midagi jäädvustanud.

Fotonäitusi sai korraldatud ka Dellingshauseni kabelis ja praeguseks on välja kujunenud sinna püsiekspositsioon Käsmu inimestest, kellest on ilmunud ka Eve Kase raamat.