Lasteprogrammid

Prindi

 

Meremeeste Jõulupuu meisterdamine

Pakume traditsioonilist jõuluprogrammi lastele "Meremeeste Jõulupuu meisterdamine"
Mereäärses muuseumimajas, keset laevamudeleid ja põnevat interjööri, meisterdame ise puidust meremeeste jõulupuu. Kogu klassi ühisel jõul saab tehtud eriline aegumatu jõulupuu, klassiruumis ei võta ta palju ruumi, annab aga jõulumeeleolu suurepäraselt edasi. Kuusepuu koosneb nii paljudest detailidest, et kõik saavad kaasa teha. Pakume soovikorral ka supieinet.

Palume eelnevalt registreerida tel: 5297135, Aarne Vaik; muuseum@kasmu.ee 
Programmi hind on 15 € õpilase kohta.

Kapteniküla Käsmu programm

Käsmule on omased suured rändrahnud, kivikülvid ja valendavad kaptenite majad. Kivise ranna ja metsa vahele rajatud Käsmu oli meremeeste, laevaehitajate ja kaptenite küla, siin töötas pikka aega merekool. Neeme tipus näeme Vana-Jüri rändrahne ja Kuradisaart, kaugemal hakkab silma üksildane Mohni saar majakaga. Igaüks saab midagi erilist soovides lisada õnnekivihunnikusse veel mõne kivikese. Pärast parajalt pikka väljas kõndimist läheme Käsmu meremuuseumi, kus kuuleme üht-teist õpetlikku ja ajaloolist ning uurime lähemalt Käsmu tuletorni. Teeme pisut käsitööd. Õpime kuidas meremeeste keeles oma nime kirjutada. Vahepeal on kehakinnituseks supieine.

Programm kestab 3 tundi. 

Palume eelnevalt registreerida tel: 5297135, Aarne Vaik; muuseum@kasmu.ee 
Programmi hind on15 € õpilase kohta. Supieine on hinna sees.

 

Viikingiprogramm

Programm aitab koolilastele tutvustada muinasaega ja näidata selle sidet tänapäeva kultuuriga. Käime ka metsas. Kehakinnituseks on supieine. Teeme viikingiaegset käsitööd, püüame selgeks õppida selliseid majapidamistöid nagu näiteks puude lõhkumine puuhaamrite ja puukiiludega. Puuliistudest teeme vurri. Viskame viskekirveid. Põletame endale kaelaehted. Tutvume viikingite tähestikuga. Igaüks kirjutab ruunides oma nime. Programmi läbiviijad on viikingiriides. 

Programm kestab 3 tundi. 

Palume eelnevalt registreerida tel: 5297135, Aarne Vaik; muuseum@kasmu.ee 
Programmi hind on 15 € õpilase kohta. Supieine on hinna sees.

Aardejaht - orienteerumine

Kompassi ja loodusemärkide järgi metsas orienteerumine - abiks kaardid ja põnevad nuputamisülesanded. Matkal mängu alguspunkti õpitakse metsas leiduvaid loodusmärke lugema. Tutvutakse kompassiga ja õpitaks oma asukohta kaardil määrama. Pakume ka supieinet ja tutvustame Käsmu Meremuuseumi ja tuletorni. Raja pikkuse ja grupi suurused tuleb eelnevalt täpsustada.  

Programm kestab 3 tundi. 

alume eelnevalt registreerida tel: 5297135, Aarne Vaik; muuseum@kasmu.ee 
Programmi hind on 15 € õpilase kohta. Supieine on hinna sees.

 

 

Pastelde valmistamise õpituba

Lasteprogrammide kõrval on väga populaarne Aarne Vaigu pastelde tegemise õpituba. Paljud rahvatantsu huvilised on siin õpetuse järgi endale ise pastlad valmistanud. Aarne on tuntud pastlategija. Sageli kutsutakse teda pastelde valmistamise õpitubadesse juhendama. Kui huvi on saab õpituba teha ka Käsmus, siin on kõik materjalid ja töövahendid käepärast. Paras grupi suurus on 10- 20 inimest. Tavaliselt võtab endale ühe paari valmistamine aega umbes 7 tundi. Sageli on soovijad kas rahvakultuuri õppivad üliõpilased või erinevad rahvatantsurühmad. Pastlategemine on päris töömahukas ja esmakordselt tehes vajab pidevat juhendamist. Julgustame kõiki proovima, sest õpitoas saab lisaks valmis pastlapaarile ka kogemuse nahatööst. Kindlasti on vaja eelnevalt toimumisajas ja materjalides ja osalejate hulgas kokkuleppida, Aarne Vaigule saab helistada tel: 5297135. Julgustame kõiki huvilisi osalema, sest kõik on omale juhendajaga koos tehes pastlad valmis meisterdanud.