Teenused

Prindi

Ürituste korraldamine on muuseumitegevuse rikastamiseks, kokkuvõtete tegemiseks ja muuseumi sõpradele kokkusaamise põhjuseks.

Soov näida korraliku muuseumina ajendas välja andma toimetisi ja korraldama konverentse: nimetame küll neid külakonverentsideks, kuna ka koerad osalevad - nii ütles Anto Juske.

Link Käsmu Merekooli 130. sünnipäeva tähistamisest

astate jooksul on olnud hulgaliselt konverentse. Need on olnud üpriski populaarsed, osalejaid on käinud Tallinnastki ja kaugemalt. On olnud ka välisesinejaid. Teemad kajastuvad ka toimetistes. Ilmunud on seitse numbrit. Teine tore asi on muusikaüritused. Siin on mitmed lauljad ja pianistid käinud esinemas: Urmas ja Siiri Sisask, Sven Kullerkupp ja Erki Otsmann jt. Kahel suvel lavastas Roman Baskin siin Bernhard Shaw etenduse "Südamete murdumiste maja". Nüüd on lisandunud Viru Folk. Aastaid on suvel kontserte andnud Svetlana ja Maksim Tarnorutskid, alates 2019 sai alguse klassikalise muusika festival "MUUSIKA MERI".  Teine kontsert

Kon_tiki_etendus kordoniall 2009.JPG

2009. juulis Toomas Hussari vabaõhunäitemäng "Kon-Tiki" Käsmu Meremuuseumi rannas
2009. juulis Toomas Hussari vabaõhunäitemäng "Kon-Tiki" Käsmu Meremuuseumi rannas
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu; foto: Aarne Vaik

Peale selle veel lasteüritused kevadel, sügisel, jõulude ajal ja vastlapäeval, aga ka teistel tähtpäevadel, kus lapsed osalevad 3-4 tunnistes programmides.

Näitusi oleme korraldanud igal aastal - vähemalt paar foto- või maalinäitust. Väga populaarsed olid omal ajal piiritusevedajate näitus ja Käsmu suvitajate näitus. Väga huvitav oli suvitajate maalinäitus. Ilmnes, et Käsmus on suvitanud rohkem kui 30 kunstnikku ja igaüks neist ka midagi jäädvustanud. Kunstitoas on näitusi ja müüke korraldanud Moskva ja Pererburi suvitajad. Galerii toas on näha petroglüüfide näitust.

 

Viikingi teema muuseumi juures sept 2013.JPG

Viikingi taaskehastujad 2013 septembris
Viikingi taaskehastujad 2013 septembris
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu; foto: Triin Saks