Käsmu külakoosoleku video. Uus sadama plaan laual!

Prindi

Kallid muuseumisõbrad!

Käsmu sadama saagale lisandus idee eestvedaja Heiti Hääle ülevaade Käsmu külakoosolekul. Kurb ja piinlik. Ühe mehe jonn, et oma laevale ehitada suur sadam. Demagoogia ja pooltõdede abil ideed läbi surudes kaotab mees oma autoriteeti eesti rahva seas, aga milleks?. Iga päev küsitakse muuseumis, kuidas sadam elab? Pean vastama ei veel, aga mõttes on "Tule jumal appi!"

Käsmu Meremuuseumi seisukoha sadama osas leiad http://www.kasmu.ee/vaiksema_sadama_plaan.pdf

Aarne Vaik
SA Käsmu Meremuuseum

Laupäeval, 6. augustil 2016 toimus Käsmu Rahvamajas külakoosolek. Ühe punktina tutvustas suurettevõtja Heiti Hääl (http://www.kasmu.ee/Heiti_Haal_Eraisiku_faktiraport.pdf) Käsmu sadama uut eskiisi. Tutvustuse salvestuse leiad https://www.youtube.com/watch?v=IwtTLrpPudA. Tervet koosolekut näeb https://www.youtube.com/watch?v=AQD1L8rMqlk

Samal nädalavahetusel sõitis ITrottide võttegrupp läbi Käsmu kandi sadamad. Tulemus on siin https://www.youtube.com/watch?v=rEZBkLmFae0.
Sadamad ei kubise jahtidest, küll aga jagub väikeseid paate.

Uue eskiisiga võib tutvuda Vihula Valla kodulehel http://www.vihula.ee/et/kasmu-sadama-dp. Septembris toimuvaks uue eskiisi arutelu koosolekuks tuleb ka kõigil osalistel oma seisukohad kujundada. Praegu korjab kavand ametkondadest kooskõlastusi.

Käsmu pole ainult jõrmide meeste mängumaa. Me kipume unustama Käsmu ilusa poole. Seda aitab meelde tuletada Elina ja Eveli Ojasaare video https://www.youtube.com/watch?v=4TadZVDH-E4.

laager 2016.jpg

Käsmu Meremuuseumi lastelaager NOOR KALUR osalejad 2016
Käsmu Meremuuseumi lastelaager NOOR KALUR osalejad 2016
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu; foto: Triin Saks