proov

Prindi

Käsmu

Aarne Vaik internetti kasutamas. Autor: Aarne Vaigu erakogu, foto Toomas Tuul.
Aarne Vaik internetti kasutamas.
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu, foto Toomas Tuul.
Kaks täiskasvanut ja kaks last pääsesid põlema süttinud majast välja, kuid nende kodu muutus tulekahju tagajärjel elamiskõlbmatuks.

Täna kell 9.46 ajal teatati tulekahjust Viimsi vallas Leppneemes, kus oli süttinud kahekorruselise elumaja pööning. Tulekahju puhkemise hetkel oli majas neli inimest, kaks täiskasvanut ja kaks last. Inimesed pääsesid majast ise välja ning tulekahjus viga ei saanud. Tulekahju avastasid omanikud ise ning tööle rakendusid ka tubades olnud suitsuandurid.

Päästjate kohale jõudes põles maja pööning täies ulatuses ning tuli levis vaheseintes ning plekiga kaetud katuse all. Kogu katusealune oli tuld täis ning maja teine korrus oli paksu suitsu täis. Leekide kustutamiseks töötasid päästjad põlevas majas näomaskides ning hingamisaparaatidega üle kahe ja poole tunni. Tulekahju saadi kontrolli alla kella 11.57ks.

Tulekahju tõttu sai maja teine korrus tugevaid suitsu- ja veekahjustusi ning esimene korrus väga tugevaid veekahjustusi. Pööning ja katusekonstruktsioonid hävisid täies ulatuses. Kogu maja muutus elamiskõlbmatuks.

Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse maja pööningult korstna vahetust lähedusest.

Kustutustööde ajal sai majas elanud perekond oma autos sooja ning neile pakuti ka võimalust olla päästjate poolt kohale kutsutud olmeautos. Kuna maja muutus tulekahjus kasutamiskõlbmatuks, aitab perekonnale peavarju leida kohalik omavalitsus.

Tulekahju kustutati lõplikult kella 13.48ks. Kohapeal töötasid päästjad Kesklinna, Mustamäe, Muuga, Assaku ja Pirita päästekomandodest ning operatiivkorrapidaja. Tulekahju täpsem tekkepõhjus on väljaselgitamisel.

Päästeamet soovitab suitsuanduri paigaldada ka pööningule. Kui tulekahju saab alguse pööningult, ei pruugi eluruumide asuvad suitsuandurid sellest piisavalt kiiresti märku anda ning tulekahju avastatakse alles siis, kui maja põleb juba suures ulatuses.