Puna/ Roosa ja Rosin

Prindi

Ühel päeval olid muuseumi külaliste lemmikuteks saanud Iiri setterid jäädavalt lahkunud. Tundsime, kuidas muuseum on jäänud millestki vaesemaks. Esimene  silmahakkanud ajalehekuulutus, Tartus 15. märtsil 2012 sündinud Iiri setteritest, tegi otsuse langetamise lihtsaks, samal päeval on Aarne sünnipäev. Nüüd on õekesed sisseelanud ja saanud muuseumi osaks. Veebikaameras võite aegajalt temperamentset möllamist näha. Vahel on õnnestunud neid ka pildile saada.

Täna oli kurb päev 23.november 2017 jättis meid ilma Punast. Aastaid kestnud haigus viis ta nii ootamatult ruttu. Head ja erilised mälestused Punast on meiega. 

Elu jätkub ja üksinduse kurbuses aastaid veetnud Roosa saab endale väleda Rosina. Rosin on sündinud 27. aprill 2022 Tartus, ta kasvab kiiresti ja Roosa õpetab teda visalt mõistma muuseumikoera käitumis reegleid. See aasta on eriline, Rosina esimene palav suvi ja lehtede rohke sügis. Nüüd  lumine talv. Rosin on külmal talvel sulatanud südameid ja jalutanud palju külainimesi Käsmu radadel.