Käsmu Loodusmäng

Prindi

DSC_8818.JPG

Linavästriku, või jäämurdja pojad? Maailma avastamas
Linavästriku, või jäämurdja pojad? Maailma avastamas
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu

Käsmu Loodusmäng on mälumängulaadne, põhineb Marek Vahula koostatud Käsmu kandist pärit lühilooduslugudel, mis pärinevad autori sulest ja isiklikust varamust. Lood on lühidad ja kuulatavad ning jäävad hästi meelde. Kuuldud loo kohta küsitakse asjakohast, mängus pannakse proovile tegelik loodustunnetus ja teadmised. Vastust kommenteeritakse arutelu vormis. Saab võistelda üksi või võistkonnana. Ühes mängus on 14 lugu. Mäng kestab 45 minutit lastele, 1 tund täiskasvanutele.
Mängu lõpus selguvad võitjad.
Vastuseid on kolmes variandis: 1) tarkuseküsimused - tuleb ära arvata õige vastus; 2) tuleb jah või ei vormis ära arvata, kas lugu on tõene või mitte; 3) antakse ette vastusevariandid.
Eesmärk: teha inimesi targemaks pisut teisel viisil, arendada inimeste loodustunnetust, loovat mõtlemist, panna proovile inimeste teadmised ja arendada inimeste loodusest arusaamist. Kaasata inimest mõtlema autori kogemuslugude läbi, mitte raamatufaktide abil. Kuna igas loos on tarkusetera sees, siis saab iga loo kaupa ka teada mingi konkreetse fakti loodusest. Tahame populariseerida loodusfakte läbi lugude prisma ja teha inimesi targemaks emotsionaalselt ja looduselamuste abil. Et vastus tuleb loost endast üles leida, siis paneb see lugu kuulama ja tarkus jääb meelde koos loo endaga.
Käsmu Loodusmäng toimub Käsmu Meremuuseumis.
Hinnad:
Mäng Kooligruppidele/Lastele, ca. 45 minutit: hind 55 €.
Mäng täiskasvanutele, ca. 1 tund, hind 65 €.
Käsmu Loodusmängu tellimuse broneering tuleb saata kahel mailiaadressil: muuseum@kasmu.ee ja
marek.vahula@online.ee