Laager 2018

Prindi

2018 aasta lastelaagri 3 vahetust möödusid tavapäraselt juhendajate Virko Sirkeli ja Kalev Essensoni juhtimisel. Mis oli teisiti? Kindlasti ühe toreda omaenese kätega ehitatud parvega sõit ja kalapüük ja proovikatsed Käsmu järvel. Aeg lendas nii põneva asjaga tegeledes. Iga päev tõi juurde uusi katsetajaid.

IMG_1350_.jpg

Parve kandevõime proov Käsmu järvel 2018
Parve kandevõime proov Käsmu järvel 2018
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu, foto: Virko Sirkel
Usun, et hea oli ka Prunni aidas pakutud kehakinnitus-supivalik ja hot-dog, jäätiseid sulas maiustatjate suus ohtralt. Osadel oli õnne jagada suitsulesta kodustega, teistel vedas kalapüügiga vähem. Laagrilapsed panid punkti laagri viimasel päeval Saartneeme koristusele-tuues sealt ära sinna veetud vana mööbli jäänuseid. Eriline oli ka rannast leida liiva alla mattunud vanem parv, mis oli laagris ehitatust küll oluliselt väiksem aga millega sai proovida ka meresõitu. Usme, et osalejatele meeldis ja uute kohtumisteni. Kalevi kinnisidee oli seekord teha sõlmi niipalju, et see päriselt ka meelde jääks - sest sõlmed aitavad vahel elu päästa.

IMG_1344.JPG

Noor Kalur 2018 sõlmedeõpe
Noor Kalur 2018 sõlmedeõpe
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu, foto: Aarne Vaik

Sel aastal on lastelaagri toimumisajad järgmised: I vahetus 25.-29. juuni; II vahetus 23.-27. juuli; III vahetus 13.-17. august. NB! Lõunad teeme Prunniaidas, toiduraha on 5€. Laagripäev on kella 10-18, lõunasöök 13-14. kaasa jalgratas ja kiiver oma püügivahendi võib kaasa võtta. Muu vajaminev seljakotti. laagripäevatasu on 10€, võib maksta ka korraga laagripäevade eest. 

DSC03609.JPG

Rahvusvahelise lastelaagri NOOR KALUR 2017 aasta osalejad
Rahvusvahelise lastelaagri NOOR KALUR 2017 aasta osalejad
Allikas: 
Aarne Vaigu erakogu, foto: Aarne Vaik

Käsmu Meremuuseumi korraldatud rannaelanike elustiili tutvustav lastelaager on hariva iseloomuga, emotsionaalseõppe vormis, korraga kuni 10 õpilasele kestvusega 5 päeva, 3 korda suve jooksul. Laagri eesmärgiks on tutvustada mereökoloogiat, käitumist merel ja rannas, kalanduse ja merenduseajalugu, rannakalapüüki, käitumist ujuv-vahenditega, ohutustehnikat ja eneseabi merel, merel kasutatavate kalapüügivahendite käsitlemist ja parandamist; sissejuhatus ravimtaimedesse, tutvumine floora ja faunaga, kalade püüdmine ja toiduvalmistamine. Laagris saavad osaleda Lääne-Virumaal elavad 9-17 aastased lapsed. Laagripäeva soovime sel aastal teha pikema 10-18 ning vahepeale planeerime lõuna 13-14 Lainela puhkekülas. Laagris osalemise päevatasu on 10€ + lõunatoiduraha, milleosas lepime kokku, kui saame Lainela päevasmenüü hinnad teada. Laagrisse saab kaasa võtta oma kalapüügivahendid. Kindlasti on vajalik kaasa võtta jalgratas ja kiiver. Riietus vastavalt ilmale. Laagri juhendajad ikka Virko Sirkel ja Kalev Essenson. 

Info lastelaagri kohta:  telefonidel 53811608, e-post: muuseum@kasmu.ee

 

 

jordan shoes for sale outlet womens