Content

Sisu Link to edit content
MUINASTULEDE ÖÖ - Käsmu Meremuuseumis

Viimase VIRU FOLGI lõppedes külastas Käsmu meremuuseumi Genevieve Andræssen -  Juniper & The Wolf. Oli elamus kuulda teda esitamas oma lugusid. Nii sündis idee olla tänavu muinastulede öös Käsmus koos Genevievega, lõkketule ümber ja kuulata tema esituses ehedat, head muusikat. Olete oodatud! 

Noor kalur 2109
LAHEMAA MEREKULTUURI PÄEVAD - Käsmu meremuuseumis

11.08 Käsmu meremuuseumis: Käsmu laevad ja laevamehed, Algus kell 13.30. Aarne Vaik, Eerik Kaarend - Käsmu meeste laevad. Meelis Liivlaid - Käsmu laevade lugu ajaloos ja ilukirjanduses. NB! HiiuIngel on terve folgipäeva Käsmu lahel reidil, laevaehitust tutvustavad reeder Ain Tähiste jt :) 

Mati Õun KADUVIKU LAEVAD raamatuesitlus

Mati Õun tutvustab oma uut raamatut. Päeva ettekanne oleks teemal "Mereajalugu tõe järgses maailmas" Tavaliselt on folgilised laupäeva hommikuti kogunenud kuulama ajalooteemalisi ettekandeid. Seekord siis mereajaloost. Olete oodatud.

MUUSIKA MERI 1.klassikalise muusika festival

NOOR KALUR 2019

NOOR KALUR 2019 III vahetus Käsmu Meremuuseumis toob laagrisse lapsi ka kaugemalt, kui I vahetuses oli lausa kaks Lõuna -Eesti poissi Tõrvast ja II vahetuses oli kuulda ka hispaania keelt  siis algavas III vahetuses on rohkem Tallinnast tulijaid. Kellelgi neist on lausa seitsmes suvi NOOR KALUR laagris. 

"MUUSIKA MERI" I klassikalise muusika festival

NOOR KALUR lastelaager

 

Царующая мелодия Кясму

PDF icon Download Царующая мелодия Кясму.pdf (10.22 MB)

автор Михайлова Ольга

Laager 2019

2019 laagrivahetused on nüüd läbi, osales 52 last. Esimeses vahetuses sündis laagri õngitsemise rekord, Tõrva linnast pärit Eerik püüdis ühe soojaga 13 kala Käsmu järvest. Seekord olid laagris osalejad üle Eesti - Tõrvast, Tartust, Tallinnast, Käsmust ja Võsult. Osalesid ka tüdrukud. Laagri viimasel päeval veestati muuseumi uus puupaat, eistuk, mille olulisemad ehituse lõpetamise tööd tegi laevameister Anti Kreem. Kohtumiseni järgmisel aastal. Koostöös kohalike kaluritega tutvustati võrkudega kalapüüki.

TEATER - Mida mehed tegelikult tahavad?

Muuseumiöö "Öös on mustreid"

Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – mustrid – kutsub külastajaid tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses ja küsima milliste mustrite osad me ise oleme. Milliseid mustreid märkame ja millistest vabaneda püüame? Miks me käitume teatud olukordades kindlal moel ehk millised on meie käitumismustrid, olgu siis indiviidi või grupina? Milliseid mustreid kasutavad tööstused ja masinad?

Kaunid Kontserdid Käsmus 2019

Kümme aastat tagasi, juunis 2009, toimusid Käsmus kaunid kontserdid esmakordselt. Igal kevadel on  kauni kapteniküla meremuuseumi tagusel muruplatsil nautinud kontserte tuhanded inimesed. Lisaks kaunile muusikale köidab publikut imeline vaade Käsmu lahele, ühtlasi maitsev toit ja jumalikud joogid ning hea seltskond. Vaheaegadel oled oodatud Käsmu Meremuuseumi.

Piiblitund muuseumis

Seekord koguneme piiblitundi neljapäeval 19:00, loeme edasi PAULUSE KIRI EFESLASTELE Link: 

http://www.piibel.net/#q=Ef%201

Air Jordan XIII 13 Shoes

Piiblitunnid muuseumis

Tänases (5.07.2019) piibliringis tähistame kolme aasta mõõdumist iganädalaste piiblitundide algusest (6.7.2016). Selle ajaga oleme läbi lugenud 16 Piibli raamatut, ehk ligikaudu veerandi Uue ja Vana Testamendi raamatute arvust: 

Piiblilugemine reedel

Jätkame piiblitunde reede õhtuti. Jätkame "2. Saamueli raamatu" lugemist ja arutelu. Kaetud kohvilaud. Olete oodatud.

Laager 2018

2018 aasta lastelaagri 3 vahetust möödusid tavapäraselt juhendajate Virko Sirkeli ja Kalev Essensoni juhtimisel. Mis oli teisiti? Kindlasti ühe toreda omaenese kätega ehitatud parvega sõit ja kalapüük ja proovikatsed Käsmu järvel. Aeg lendas nii põneva asjaga tegeledes. Iga päev tõi juurde uusi katsetajaid.

Kammerkontsert 2018 VIDEO Maksim ja Svetlana Tarnorutsky

TALGUD Käsmu Meremuuseumis

Piiblilugemine saalitoas - vahel reedel ja vahel neljapäeval

Muuseumi saalitoa traditsioonide hulka kuulub nüüd juba üle aasta kord nädalas õhtune piiblilugemine. Oleme koos lugenud ja loetu üle arutlenud. Nüüd on kujunenud kooslugemise päevaks neljapäeva või reede õhtu kell 19:00-20:30. Põnevad arutelud kestavad kauemgi. Kaetud on kohvi-, teelaud, küpsised ja annid, mis osalejatel on jagada. 

Piiblitund muuseumi saalitoas

Iganädalane piiblitund on sel nädalal kolmapäeval, loeme seekord Vana Testamenti, Joosua raamatut, 20 peatükkist alates.

EVE KASK- "EE Eesti edulugu"raamatuesitlus

Eve Kask esitleb oma uut raamatut "EE Eesti edulugu" ja räägib jaanuaris Tartu Kunstimuuseumis avatud näitusest 2 + 2 = ...
Olete oodatud!

Vestlusõhtu - Jaanis Valk AHTO filmist

KULTUURIPÄRANDI VESTLUSRING: AHTO VALTER JA KÄSMU MEREKOOL

Piiblitund Meremuuseumis 2018

Selle aasta teine piiblitund Meremuuseumis, kaetud on kohvilaud ja jätkame Pauluse kiri Roomlastele lugemist. Huvilised on oodatud.

Põhjaranniku paadiehitustraditsioonid 2017-2018

UURING PÕHJARANNIKU PUUPAADITRADITSIOONIDEST
VELLO MÄSS, AARNE VAIK, ANTI KREEM, AVE PAULUS

Oluline osa rannakultuurist on seotus merega, mereline elulaad ning paadiehitus. Virumaa pärimuskultuuri programmist toetatud väikesemahulise uuringu sisuks on põhjaranniku paadi- ja laevaehitustraditsioonide kirjeldamine – ajaloolised tüübid, ehitusvõtted, meistrid.

Majakamäe kivi

Klassikalise muusika kontsert

Esinevad: Rene Laur (saksofon)
Joonatan Jürgenson (klaver)
.

Rännakutest Pühadesse paikadesse -

Lahemaa rannakülade projekti kokkuvõte

Oleme projekti kolme etapi töödega ühele poole saanud, avaldamist on olnud erinevate etappide lõikes palju. Siia oleme kogunud toimetatud ja avalikud materjalid. 

Link: https://www.dropbox.com/sh/9e21l410udyu84f/AADF9OG9V-XxTdvL7--ZUGk1a?dl=0

teadus.ee 11. suvekool „Tõde ja õigus“

NB veel on mõningaid vabu kohti. Osalemine 75 eurot. Majutus omaalgatuslik.

Laupäev, 26. august

Tiit Kändler „Kas tõel on õigusjärgne omanik?“

Tarmo Soomere  „Kas meri oskab valetada?“

Indrek Rohtmets „Kellel on õigus elule?“

Andi Hektor “Tõde ja õigus, mõned elulised näited fundamentaalfüüsikast”.

Urmas Tartes “Kas on võimalik ausalt valetada?”

Erkki Truve „Kas geenil on tõde või valgul õigus?“ ???

David Vseviov „Mineviku tõe võimalikkusest“

Joosep Kristenbruni mälestuspäev

Hiljuti luges Aarne hea sõber Indrek Kristenbrun muuseumis ette Eduard von Dellingshauseni (1863–1939) mälestusteraamatu „Kodumaa teenistuses” kirjakohti Käsmu küla, Sepa talu peremehe Joosep Kristenbruni (1839-1917) kohta. See oli ilus kokkuvõte auväärseimast mehest Käsmus. 

MÄLESTUSTEENISTUS - JOOSEP KRISTENBRUN, 100 aastat surmast - Käsmu kirikus reedel 30. JUUNIL kell18.00. Sellele järgneb koosviibimine Käsmu Meremuuseumis kohvilauas.

Piiblitund Käsmu meremuuseumis

Jätkame Moosese 2. raamatu lugemist. 

EKA tudengite intervjuudest Käsmu küla inimestega

Sel kevadel oli EKA tudengite välipraktika Käsmus. Praktikumi töödest on teisipäevaks väljapandud näitus püüame praktikumil osalejatega arutleda kohalike elanikega tehtud intervjuude üle, mis kõnetas ja mida uut saadi teada. Oodatud on kõik keda nädala jooksul intervjueeriti.

Kohtume Käsmu Meremuuseumi saalitoas.

Air Max 95 20th Anniversary Flyknit

Piiblitund Käsmu meremuuseumis

Vaatame koos edasi inglise keelset filmi Joosepist. Vaatame seekord teist osa, kestvusega poolteist tundi, filmi sisuks on tagasivaated Jaakobi loole ja Joosepi vendade lugudele. https://www.youtube.com/watch?v=MEiZ_8KuGos(link is external) 

Kohtumiseni muuseumis!

Piiblitund Käsmu Meremuuseumis

Vaatame koos inglise keelset filmi Joosepist. Filmil on 2 seeriat, vaatame seekord esimese, kestvusega poolteist tundi, filmi sisuks on tagasivaated Jaakobi loole ja Joosepi vendade lugudele. https://www.youtube.com/watch?v=MEiZ_8KuGos 

Kohtumiseni muuseumis!

7. mail toimuvad arutelud külade kultuurilooliste paikade kaitsekorralduse üle ja kokkuvõtvad koosolekud:

Juminda poolsaare rannakülad kell 11.00-12.30 Leesi rahvamajas

Pärispea poolsaare rannakülad kell 13-14.30 Viinistu kultuuri- ja konverentsikeskuses

Vihula piirkonna rannakülad kell 15.30-17.30 Käsmu rahvamajas

Air Max 95 20th Anniversary

Piiblitund muuseumis

Iganädalane piiblitund, käsil on Moosese 1. raamatu lugemine. Seletust jagab õpetaja Urmas Karileet.

Antarktika näitus

Laager 2017

Laagri läbiviijad Virko Sirkel ja Kalev Essenson on ka sel suvel laagreid tegemas. Kel soovi saab end registreerida. Tänavused laagrivahetused toimuvad järgmistel aegadel: I vahetus 19.-23. juunil, II vahetus 17.-21. juulil kohad on reserveritud, III vahetus 7.-11. augustil, IV vahetus 21.-25. august.

Lahemaa rannakülade mälumaastikud III etapp

Lühiülevaade Projekti „Lahemaa rahvuspargi kaitsekorralduslik alusuuring – Lahemaa rannakülade mälumaastikud“ uuringu tulemustest, oodatavatest kasutusaladest ja kasutajatest. 

Arius

Arius kuivatab purjeid. 1934. aastal ostis Pedassaare Kougi talu peremees kapten Rudolf Kuutmann /Kougi Ruudi/ Magnus Rommani (Altja küla Paarma talu) käest laeva "Aarius", millega sõitis 1940. aasta lõpuni. Vahepeal pani laevale mootori sisse ja ristis ta ümber "Virve"'ks. 1946. aastal seisis "Virve" veel Tallinna sadamas ja uputati hiljem vana kalasadama suhu kaitsemuuliks.

Jan Kaus Käsmu Meremuuseumis

22. jaanuaril kell 16 esitab kirjanik Jan Kaus Käsmu Meremuuseumis ilukirjanduslikke tekste ja tekstikatkeid, millest on aastate jooksul kujunenud isiklikud ettelugemislemmikud.

DSC_0125 2_HELE2.jpg
T.Warik asutatud 1911 sügisene püük TALLINNA KILUD

DSC_0086 2.JPG
DSC_0076 2.JPG
K.Heinmann & H.Mikker PRIIMA Tallinna kilu
DSC_0256.JPG
DSC_0210.JPG
DSC_0187.JPG